BKS zrobił kolejny krok w kierunku medali

Siatkarki BKS Bostik ZGO zrobiły kolejny krok w kierunku brązowych medali Tauron Ligi pokonując we własnej hali  Grot Budowlanych Łódź 3:1. Do celu brakuje im jeszcze jednego zwycięstwa.

W hali pod Dębowcem zobaczyliśmy zespół grający zupełnie inaczej niż kilka dni temu w Łodzi, gdy łodzianki odniosły pewne zwycięstwo. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka dobrze zagrywały, co dało im już na początku pierwszego seta 9:3. Łodzianki jednak nie zamierzały ustępować i zbliżyły się na dwa punkty (19:17). BKS zdołał jednak utrzymać prowadzenie i wygrał seta 25:23.

Podrażnione zawodniczki Grot Budowlanych dobrze zaczęły druga partię. To one od początku tej części gry prowadziły, było już nawet 17:11. Z tym momencie po raz kolejny swoją wartość dla drużyny pokazała Regiane Bidias. Dzięki serii świetnych zagrywek Brazylijki bielszczanki doprowadziły do remisu 17:17. Końcówka seta ponownie należała do BKS-u, który ponownie wygrał partię 25:23.

Trzeci set miał przebieg podobny do drugiego. Rywalki cały czas prowadziły, choć nie była to znacząca różnica punktów. Było 13:9, potem 21:18 dla Budowlanych. Set zakończył się grą na przewagi, łodzianki wykorzystały druga piłkę setową i wygrały 26:24.

W czwartym secie bielszczanki  szybko wyszły na prowadzeni 5:1. Potem było już tylko lepiej. Było 22:12 i wydawało się, że za moment BKS będzie się cieszył z meczowego  zwycięstwa. Dobra zagrywka Any Bjelicy sprawiła, że rywalki zbliżyły się na dwa punkty (23:21). Na szczęście końcówka należała do zespołu z Bielska-Białej. Set zakończył się wynikiem 25:23, a mecz 3:1.  Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Regiane Bidias.

Bielszczanki w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:1. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie we wtorek w Łodzi. Jeśli bielszczanki wygrają, będą mogły świętować zdobycie brązowych medali.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:23)

BKS Bostik ZGO: Nowicka (3), Pacak (10), Borowczak (5), Laak (19), Majkowska (5), Damaske (21), Mazur (libero) oraz Bidias (19), Abramajtys (3) i Szczepańska-Pogoda