Bielsko-Biała szykuje na wakacje cykl koncertów i widowisk pod hasłem „DUMNI z BB 2026”. Plac Wojska Polskiego ponownie stanie się letnią sceną miasta, a program obejmie zarówno musicale, koncerty symfoniczne, jak i występy gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Cykl rozpocznie się 27 czerwca Galą Musicalową „Musicalowe Hity Broadwayu i West Endu”. Na scenie wystąpi Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mateusza Walacha, a towarzyszyć jej będą Zosia Nowakowska, Kuba Jurzyk i Rafał Szatan.
10 lipca publiczność usłyszy koncert „Koterbska on Broadway”, poświęcony twórczości Marii Koterbskiej. W nowych aranżacjach inspirowanych swingu i klimatem nowojorskich scen muzycznych wystąpią Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Kurdej-Mania i Wojciech Myrczek.
Dzień później na Placu Wojska Polskiego pojawi się Oskar Cyms, jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia polskiej sceny pop. 24 lipca odbędzie się widowisko „Hello, Roxette?”, w którym największe hity szwedzkiego duetu zabrzmią w symfonicznych aranżacjach.
25 lipca miasto będzie żyło finałem Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego. Od godziny 18.00 zaprezentują się finaliści konkursu, a wieczór zwieńczy koncert zespołu Łąki Łan. Letni cykl zakończy 29 sierpnia występ legendarnego zespołu Kult na Placu Ratuszowym.
Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne. Program „DUMNI z BB” wpisuje się w założenia Polskich Stolic Kultury, inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanej przez Narodowe Centrum Kultury.




