SportBB

Siatkarze BBTS-u nadal walczą o awans do PlusLigi

Przed rozpoczęciem play-offów chyba żaden z kibiców BBTS-u nie spodziewał się, że o pokonaniu siatkarzy Mickiewicza Kluczbork decydował będzie dopiero tie-break trzeciego meczu.

Spotkania  z szóstym w rundzie zasadniczej zespołem Mickiewicza Kluczbork miały być wstępem do rywalizacji w dalszej fazie play-off sezonu 2023/24. Rywale stawili jednak zacięty opór, a po zeszłotygodniowej porażce w Kluczborku (2:3) o awansie do półfinałów tej fazy rozgrywek miał zadecydować trzeci mecz w Bielsku-Białej.

W środowy wieczór wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Co prawda w pierwszym secie BBTS nie zdominował rywali, cały czas wynik bliski był remisu, jednak w decydującym momencie to bielszczanie byli lepsi i wygrali tę część meczu 25:23.

Drugi set zaczął się od fantastycznej serii zagrywek Krzysztofa Bibka, dzięki której goście objęli prowadzenie 8:1. Bielszczanie próbowali odrabiać, jednak siatkarze z Kluczborka z powodzeniem bronili uzyskanej przewagi pewni9e wygrali seta 25:17.

Trzeci set miał przebieg podobny do drugiego. Tym razem bielszczanom spory kłopot sprawiały zagrywki Piotra Lipińskiego. Dzięki nim goście objęli prowadzeni 5:0. Tym razem jednak bielszczanie potrafili odrobić straty doprowadzając do remisu 9:9. Niestety, w drugiej części tej partii ponownie lepiej prezentowała się drużyna z Kluczborka, która wygrała seta 25:22 i objęła prowadzenie w meczu 2:1.

Początek czwartego seta był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi na więcej niż 2 punkty. Sztuka ta udała się w samej końcówce seta bielszczanom, którzy ostatecznie wygrali 25:20 i doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca partia zaczęła się kapitalnie dla bielszczan. Sygnał do ataku dał Szymon Romać. Po jego akcjach BBTSS objął prowadzenie 7:0 i kontrolował wynik do samego końca. Ostatecznie bielszczanie wygrali decydującą partię 15:7 i awansowali do dalszej fazy gier.

W półfinale play-off rywalem bielszczan będzie zespół Arki Chełm, który w rundzie zasadniczej zajął 2. miejsce. Rywalizacja toczyła się będzie do dwóch zwycięstw, a pierwsze spotkanie rozegrane zostanie już w sobotę w Chełmie. Rewanż w Bielsku-Białej zaplanowano na środę, 24 kwietnia.

BBTS Bielsko-Biała – KKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:23, 17:25, 22:25, 25:20, 15:7)

BBTS: Romać (18), Dębski (15), M. Zawalski (10), B. Zawalski (8), Bereza (4), Szwed (5), Biniek (libero) oraz Kopij (7), Siek (2), Janus (1), Puczkowski (4), Fijałek (libero)