Szybka porażka siatkarek w drugim meczu o medal

To nie był udany wyjazd siatkarek BKS Bostik ZGO. W drugim meczu o brązowe medale Tauron Ligi bielszczanki przegrały w Łodzi z Grot Budowlanymi 0:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1:1.

Po piątkowej pewnej wygranej w Bielsku-Białej kibice mieli nadzieję, że BKS wykona dziś w Łodzi kolejny krok w kierunku podium Tauron Ligi. Niestety, nie był to dobry dzień podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka. Bielszczanki grały nerwowo, nie najlepiej serwowały i popełniały zbyt wiele błędów. Z kolei zespół z Łodzi wzniósł się dziś na wyżyny swoich umiejętności.

W pierwszym secie bielszczanki prowadziły tylko raz, 1:0. Potem zdecydowaną przewagę osiągnęły gospodynie i wysoko wygrały premierową partię, 25:16.

W drugim secie bielszczanki zagrały trochę lepiej, prowadziły 10:7. Wraz z upływem czasu pewnie grające łodzianki odrobiły jednak straty, a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Set zakończył się pewną wygraną Grotu Budowlanych 25:20.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Tak było do stanu 11:11, gdy dobrze dysponowane łodzianki dobyły trzy punkty z rzędu, objęły prowadzenie 14:11 i nie oddały go już do końca. Set zakończył się wynikiem 25:17, a cały mecz szybkim (mecz trwał niespełna 90 minut) zwycięstwem gospodyń.

W rywalizacji do trzech wygranych jest więc remis 1:1. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Bielsku-Białej w piątek, 19 kwietnia, o godzinie 17.30.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

BKS: Nowicka (1), Borowczak (6), Pacak (5), Laak (7), Majkowska (1), Damaske (14), Mazur (libero) oraz Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda, Bidias (6) i Ciesielczyk (libero)